Clemantine Kanal T’de

15 Nisan 2011 § Yorum bırakın

Clemantine Kanal T’de, Türkiye’nin ilk doğal içerikli Türk markası olarak tüketiciyle buluştu. Cumartesi saat 20.00’da gerçekleşen yayında, Clemantine’nin geliştirdiği doğal ve tamamen özgün içerikli sabunlar tanıtıldı. Program Clemantine’in firma tanıtımını takiben son geliştirilen ürünlerinin ve içeriğinin anlatımıyla devam etti.

Clemantine hem bir Türk hem de bir Avrupalı’dır. Ürünün kendisi, Türklerin en eski temizlik alışkanlıklarının temeli sabundur. Ürün kökeni Anadolu’dur. Zira sabun kültürümüzdeki en temel temizlik aracıdır. Doğru ellerde mucize olur. Cildi kurutan sabunlar yanlış ellerde üretilmiş, cilt için gerekli özellikleri taşımayan sabunlardır. Bunun yanında, sabun üretimin başında bulunan, Clemantine üretim ekip lideri, bir Alman mühendis olup, Almanya başta olmak üzere Avrupa ve Amerika’nın konusunda uzman okullarında eğitim almıştır. Özellikle gıda mühendisliği, organik anorganik kimya, sabun yapımı, bitki bilimi ve üretimde kullanımı üzerine eğitimler almıştır. Herbalism ve aromatherpy konularında da sertifikaları olan bir uzmandır. Bu sebeplerdendir ki, Clemantine, kökeni Anadolu olan temel bir temizlik aracını, Dünya’nın en son teknikleri ile donatılmış ekipleriyle işleyip ayağınıza getiren, kökeni Türk, teknikleri Avrupalı modern bir markadır.

Sabunsa oldukça riskli bir üründür. Diğer kozmetik ürünleri gibi uzman ellerde işlenmelidir. Cildinize kullanmak üzere bir ürün seçerken kesinlikle tanıdığınız, bildiğiniz markaların ürünlerini kullanın. Burada iyi ellerde üretilmiş sabun cilde kesinlikle zarar vermezken, kalitesiz ürünler ciltte ciddi kurumalara sebep olmaktadırlar. Clemantine’se dünyanın en kaliteli sabunlarından birini üretmekte ve bunu bağımsız kurumların raporlarıyla ispatlamaktadır.

Clemantine’nin güncel ARGE çalışmalarının sonuçları da TV pazarı programında görücüye çıkmıştır. Isırgan otlu ve havuçlu sabunlarını; lavanta, aloe vera, bal kaymak gibi klasikleşen ürünleri ve Clemantine adı ile özdeşleşen çam katranı ile birlikte tanıtmıştır. Yeni ürünlerimizden Havuçlu sabunumuz betakaroten zengini içeriğiyle yorgun ciltleri beslerken, ısırgan otlu sabun ise ciltte detox etkisi yapmaktadır.

Programda ayrıca özel olarak çam katranı ile ilgili yöneltilen sorulara cevap verilirken, Clemantine isminin bir kez daha çam katranı ile ne kadar özdeşleştiğine heyecanla tanık olduk. Çam katranı bir hammadde olup, eskilerin kara merhem dediği sivilce tedavisi ilacında kullanılan bir eski, geleneksel muhteviyattır. Modern dünyada yavaş yavaş unutulmaya başlamış bu hammaddeyi Clemantine modern üretim yöntemleri ile kullanıma kazandırmış, doğanın sunduğu bu gücü modern dünyanın hizmetine gururla sunmuştur.

Clemamantine şu anda büyük bir heyecanla yeni bir marka oluşumunun içindedir. Avrupa pazarına açılmadan önce, markamız için yaptığımız bu marka yatırımın sonuçlarını sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Henüz başlamış olan bu yeni marka yatırımımız sayesinde kavuşacağımız yeni yüzümüzle, gelecek dönemde Türkiye’nin, dünya kozmetik sektöründe gurur duyacağı küresel bir marka olarak yolumuza devam edecek ve başarılarımıza yenilerini ekleyeceğiz. Yeni ve dinamik yüzümüzle, yeniden ve daha güçlü buluşacağımız günü heyecan ve sabırsızlıkla bekliyoruz!

Unutmayın, ihtiyacınız olan her şey doğada mevcut ve Clemantine tüm bu güzellikleri ayağınıza getiriyor!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Clemantine Kanal T’de at Clemantine Sabun.

meta

%d blogcu bunu beğendi: